Місячник української мови

28.11.2016 19:11

«Найцінніший скарб українського народу – це його мова…» - під таким гаслом пройшов Місячник української писемності та мови в Івано-Благодатненському НВК, програма якого була спрямована на вшанування рідної мови, розуміння її краси та необхідності її збереження.
Учні взяли участь в І та ІІ етапах олімпіади з української мови та літератури, в Міжнародних конкурсах знавців української мови імені Петра Яцика та мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.
9 листопада всі бажаючі приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Для учнів 7-8 та 9-11 класів було проведено лінгвістичну гру «Як ми говоримо» та мовно-літературний турнір «Мово! Ти наше диво калинове!», під час яких учні могли продемонструвати свою ерудованість та кмітливість.
В кожному класі учні створили мовні куточки «Говори правильно». Учні з ентузіазмом погодилися із пропозицією перевірити себе у чистоті мови, тож у закладі було створено «мовну поліцію».. Патрульні «мовної поліції» закликали боротися за чистоту української мови та високу мовну культуру. Виявлені порушники на місці могли виправити свої помилки, або ж під час підсумкової лінійки продекламувати вірші українською мовою.
Ідейним продовженням підвищення престижу української мови було проведення бібліотечного уроку для 5-6 класів «Національний скарб – українська книга». 
Протягом місяця учні 6-11 класів створювали електронний журнал «Відкривай українську мову», де вони могли проявити свої інтелектуальні здібності, а також вміння працювати із сучасними web-сервісом Padlet (https://sharing0.webnode.com.ua/ukrajinska-mova-ta-literatu…/
Учні отримали позитивні враження та подальший стимул до поглиблення знань з рідної мови.