Рідний край - село Івано-Благодатне

 
                                                                                   
 

Село, як і людина, має свою біографію. І у кожного вона неповторна. Село Івано-Благодатне розташоване в долині притоки річки Грузької. Знаходиться в 20 кілометрах на захід від Кропивницького на межі Кіровоградського та Маловисківського районів. Поряд з селом проходить автомагістраль міжнародного значення  М12 та європейського значення Е 50, гілка магістралі Дніпропетровськ – Київ.

До того, як село у 1883 році отримало назву Івано-Благодатне, жило у ньому два пани: пан Макей та пан Заградський. Частина населеного пункту, яка належала Заградському була більшою, а Іванівка, де господарював пан Макей, - меншою, і мала лише три вулиці. За переказами, пан Заградський відібрав у Макея його частину і з того часу почав називати село Івано-Благодатне. 

До 1939 року воно входило до складу Єлисаветградського повіту Одеської губернії, а після адміністративно-територіальної реформи – до складу Великовисківського району Кіровоградської області.

Після війни село почало занепадати. Молодь поїхала до міста, багато чоловіків не повернулись з фронту, на жіночі плечі ліг увесь тягар нелегкої праці. У 1989 році процвітаюче об’єднання «Кіровоградсільбудіндустрія» взято під своє шефство «неперспективне» село, і за рішенням трудового колективу на його землях був створений агроцех. Хлібороби Івано-Благодатного стали працівниками цього об’єднання. Начальником агроцеху було затверджено І.Ф. Кардаша. 

У 1989 році об'єднання «Кіровоградсільбудіндустрія» вирішило відродити село Івано – Благодатне. Завдяки старанням Івана Федоровича у 1995 році було побудовано школу, яка стала прекрасним символом відродження Івано-Благодатного. 

    

Успішно вирішувались й інші соціальні питання. Всі вулиці села вкрили асфальтом. Лише за 1992-1995 роки було споруджено 60 індивідуальних житлових будинків. Тоді ж почала активно забудовуватись нова вулиця «Науки» (для працівників школи і дитячого садка). Після капітального ремонту невпізнанно змінився клуб. Селом прокладено 12,5 кілометра лінії електропередач. Було зведено двоповерхову будівлю сільської ради, ФАП, новий магазин, тваринницький комплект, олійня, млин. 

Найбільшою гордістю села є Зразковий дитячий ансамбль народного танцю "Любисток" - переможець всеукраїнських танцювальних конкурсів. У 2016 році колектив взяв участь у Міжнародному фестивалі "Сонячна Олімпія" в Болгарії, де отримав Гран-Прі.
 
 
Участь любистківців у створенні кліпу "Хутір Надія"
 
 
 
 
 

Фотогалерея: Рідний край

<< 1 | 2